Tutustu laajaan valikoimaan Head
Katso kaikki pallot merkiltä Babolat
Erinomainen juniortennismaila Wilsonilta – suunniteltu nuorille pelaajille, jotka haluavat kehittää peliään kontrollin ja tehon avulla!
Blade 26 V10 on suunniteltu yli 11-vuotiaille junioreille, jotka etsivät mailaa, jossa on täydellinen tasapaino kontrollin ja tehon välillä. Maila on helposti hallittava ja tarjoaa mukavan pelikokemuksen, jonka avulla tekniikan kehittäminen ja pelitilanteiden hallinta sujuvat paremmin.
Ketterä rakenne ja avoin jännityskuvio mahdollistavat helposti sekä vauhdin että kierrelyöntien tuoton, samalla kun muotoilu takaa vakaan ja tarkan pallokontrollin.
Signature X-Loop tuo parempaa vakautta ja ainutlaatuisen tuntuman lyönteihin.
16x19 jännityskuvio helpottaa tehon ja kierteiden syntymistä.
Click-and-Go tekee bumpereista ja läpivienneistä kestävämmät ja helpommat vaihtaa.
Kevyt ja ketterä rakenne sopii junioreille, jotka tavoittelevat kehittymistä pelissään.
Championship Green korostaa selkeälinjaista ja modernia Blade-muotoilua.
Toimitetaan tehdasjännityksellä. Suosittelemme kuitenkin ammattilaisjännitystä, jotta maila on täysin valmis käyttöön alusta alkaen.
Asiantuntijavinkki: Tähän mailaan suosittelemme Wilson Revolve -jännitystä 22 kg kireydellä.
Huom: Toimitetaan ilman suojapussia.
| Tuotemerkki: | Wilson |
|---|---|
| Väri: | Vihreä |
| Sukupuoli: | Juniori |
| Juniorit ikä: | 11+ år |
| Pään koko: | 100" |
| Tarkka paino: | 255 g |
| Painoluokka: | 251-270 g |
| Tasapaino: | Matala (kärkikevyt) |
| Pituus: | 26" |
| Jännemalli: | 16 x 19 |
| Pelityyli: | Kontrolli |
| Taso: | Juniori |
| Jänteet: | Toimitetaan valmiiksi jännitettynä |
| Suojus: | 22 mm |
| Profiili: | Grip 0 – Junioripelaaja / pieni naisen käsi |
Valitse oikeat jänteet
Valittavana on useita jännetyyppejä, joista jokainen edistää tiettyjä peliominaisuuksia. On olemassa niin kontrollia, tehoa, käyttömukavuutta kuin kierrettä painottavia jänteitä. Yhteenvedossa, jossa jänteet valitaan, näet eri jänteiden tuottamat peliominaisuudet jännitykseen.
Jännityksen jäykkyys vaikuttaa mailan peliominaisuuksiin.
Erinomainen juniortennismaila Wilsonilta – suunniteltu nuorille pelaajille, jotka haluavat kehittää peliään kontrollin ja tehon avulla!
Blade 26 V10 on suunniteltu yli 11-vuotiaille junioreille, jotka etsivät mailaa, jossa on täydellinen tasapaino kontrollin ja tehon välillä. Maila on helposti hallittava ja tarjoaa mukavan pelikokemuksen, jonka avulla tekniikan kehittäminen ja pelitilanteiden hallinta sujuvat paremmin.
Ketterä rakenne ja avoin jännityskuvio mahdollistavat helposti sekä vauhdin että kierrelyöntien tuoton, samalla kun muotoilu takaa vakaan ja tarkan pallokontrollin.
Signature X-Loop tuo parempaa vakautta ja ainutlaatuisen tuntuman lyönteihin.
16x19 jännityskuvio helpottaa tehon ja kierteiden syntymistä.
Click-and-Go tekee bumpereista ja läpivienneistä kestävämmät ja helpommat vaihtaa.
Kevyt ja ketterä rakenne sopii junioreille, jotka tavoittelevat kehittymistä pelissään.
Championship Green korostaa selkeälinjaista ja modernia Blade-muotoilua.
Toimitetaan tehdasjännityksellä. Suosittelemme kuitenkin ammattilaisjännitystä, jotta maila on täysin valmis käyttöön alusta alkaen.
Asiantuntijavinkki: Tähän mailaan suosittelemme Wilson Revolve -jännitystä 22 kg kireydellä.
Huom: Toimitetaan ilman suojapussia.
| Tuotemerkki: | Wilson |
|---|---|
| Väri: | Vihreä |
| Sukupuoli: | Juniori |
| Juniorit ikä: | 11+ år |
| Pään koko: | 100" |
| Tarkka paino: | 255 g |
| Painoluokka: | 251-270 g |
| Tasapaino: | Matala (kärkikevyt) |
| Pituus: | 26" |
| Jännemalli: | 16 x 19 |
| Pelityyli: | Kontrolli |
| Taso: | Juniori |
| Jänteet: | Toimitetaan valmiiksi jännitettynä |
| Suojus: | 22 mm |
| Profiili: | Grip 0 – Junioripelaaja / pieni naisen käsi |
Voit myös lähettää sähköpostia osoitteeseen: asiakaspalvelu@tennisxpert.fi
Vastaamme sähköpostiisi 24 tunnin kuluessa arkisin.