Tutustu laajaan valikoimaan Head
Katso kaikki pallot merkiltä Babolat
Tyylikäs ja voimakas tennismaila – sopii hyvin pelaajalle, joka haluaa viedä pelinsä uudelle tasolle!
Tämä Wilson Roland Garros Equipe HP 2026 yhdistää elegantin, ikonisen Grand Slam -turnauksen Pariisissa inspiroiman muotoilun vahvoihin peliominaisuuksiin. Maila on kehitetty pelaajille, jotka arvostavat hyvää yhdistelmää tehoa, kierrettä ja miellyttävää pelituntumaa.
Hieman painavampi rakenne tuo lisävakautta lyönteihin, ja avoin 16x19 jännityskuvio helpottaa sekä vauhdin että kierteiden tuottamista. Perimeter Weighting System lisää rungon vakautta ja miellyttävää pallokosketusta joka lyönnissä.
Perimeter Weighting System parantaa vakautta ja tasapainoa koko lyönnin ajan.
16x19 jännityskuvio mahdollistaa tehokkaan kierteiden ja tehon tuoton.
Cushion-Aire Grip takaa korkean käyttömukavuuden ja auttaa kosteuden hallinnassa.
101 in² pää tarjoaa hyvän yhdistelmän hallintaa ja anteeksiantavuutta.
Kevyt pääkeveys antaa miellyttävän yhdistelmän vakautta ja ketteryyttä.
Toimitetaan tehdasjännityksellä – suosittelemme kuitenkin ammattilaistason jännityspalvelua, jotta maila on täysin valmis ensimmäisestä hetkestä lähtien.
Asiantuntijavinkki: Tälle mailalle suosittelemme Wilson Revolve -jännitystä ja 24 kg:n kireyttä.
Toimitetaan lisäksi ilman suojapussia.
| Tuotemerkki: | Wilson |
|---|---|
| Väri: | Sininen |
| Sukupuoli: | Unisex |
| Pään koko: | 101" |
| Tarkka paino: | 286 g |
| Painoluokka: | 286-300 g |
| Tasapaino: | Matala (kärkikevyt) |
| Pituus: | 27" |
| Jännemalli: | 16 x 19 |
| Pelityyli: | Allround / Power |
| Taso: | Kuntoilija / Edistynyt |
| Jänteet: | Toimitetaan valmiiksi jännitettynä |
| Suojus: | Ei sisälly |
| Profiili: | 23 mm |
| Kahvan koko: | Grip 2 – Normaalikokoinen miehen käsi / Grip 3 – Iso miehen käsi |
Valitse oikeat jänteet
Valittavana on useita jännetyyppejä, joista jokainen edistää tiettyjä peliominaisuuksia. On olemassa niin kontrollia, tehoa, käyttömukavuutta kuin kierrettä painottavia jänteitä. Yhteenvedossa, jossa jänteet valitaan, näet eri jänteiden tuottamat peliominaisuudet jännitykseen.
Jännityksen jäykkyys vaikuttaa mailan peliominaisuuksiin.
Tyylikäs ja voimakas tennismaila – sopii hyvin pelaajalle, joka haluaa viedä pelinsä uudelle tasolle!
Tämä Wilson Roland Garros Equipe HP 2026 yhdistää elegantin, ikonisen Grand Slam -turnauksen Pariisissa inspiroiman muotoilun vahvoihin peliominaisuuksiin. Maila on kehitetty pelaajille, jotka arvostavat hyvää yhdistelmää tehoa, kierrettä ja miellyttävää pelituntumaa.
Hieman painavampi rakenne tuo lisävakautta lyönteihin, ja avoin 16x19 jännityskuvio helpottaa sekä vauhdin että kierteiden tuottamista. Perimeter Weighting System lisää rungon vakautta ja miellyttävää pallokosketusta joka lyönnissä.
Perimeter Weighting System parantaa vakautta ja tasapainoa koko lyönnin ajan.
16x19 jännityskuvio mahdollistaa tehokkaan kierteiden ja tehon tuoton.
Cushion-Aire Grip takaa korkean käyttömukavuuden ja auttaa kosteuden hallinnassa.
101 in² pää tarjoaa hyvän yhdistelmän hallintaa ja anteeksiantavuutta.
Kevyt pääkeveys antaa miellyttävän yhdistelmän vakautta ja ketteryyttä.
Toimitetaan tehdasjännityksellä – suosittelemme kuitenkin ammattilaistason jännityspalvelua, jotta maila on täysin valmis ensimmäisestä hetkestä lähtien.
Asiantuntijavinkki: Tälle mailalle suosittelemme Wilson Revolve -jännitystä ja 24 kg:n kireyttä.
Toimitetaan lisäksi ilman suojapussia.
| Tuotemerkki: | Wilson |
|---|---|
| Väri: | Sininen |
| Sukupuoli: | Unisex |
| Pään koko: | 101" |
| Tarkka paino: | 286 g |
| Painoluokka: | 286-300 g |
| Tasapaino: | Matala (kärkikevyt) |
| Pituus: | 27" |
| Jännemalli: | 16 x 19 |
| Pelityyli: | Allround / Power |
| Taso: | Kuntoilija / Edistynyt |
| Jänteet: | Toimitetaan valmiiksi jännitettynä |
| Suojus: | Ei sisälly |
| Profiili: | 23 mm |
| Kahvan koko: | Grip 2 – Normaalikokoinen miehen käsi / Grip 3 – Iso miehen käsi |
Voit myös lähettää sähköpostia osoitteeseen: asiakaspalvelu@tennisxpert.fi
Vastaamme sähköpostiisi 24 tunnin kuluessa arkisin.