Tutustu laajaan valikoimaan Head
Katso kaikki pallot merkiltä Babolat
Onko lapsesi valmis viemään pelinsä seuraavalle tasolle? Siinä tapauksessa Babolat Drive Junior 25 on täydellinen tennismaila!
Tämä junioritennismaila sopii täydellisesti 9–10-vuotiaille lapsille (130–140 cm pitkille). Se painaa 230 g, sen pituus on 25", tasapainopiste 315 mm ja avoin 16x17 jännityskuvio. Tämä yhdistelmä tarjoaa erinomaisen tasapainon voiman, hallinnan ja mukavuuden välillä. Lisäksi rungossa on yhdistelmä grafiittia ja alumiinia, mikä takaa sekä kestävyyden että miellyttävän tuntuman.
HUOM: Toimitetaan tehdasjänteillä, mutta suosittelemme ammattimaista jännitystä.
Asiantuntijaneuvo: Suosittelemme Addixion-jännitystä 22 kg voimakkuudella.
Toimitetaan ilman suojapussia.
| Tuotemerkki: | Babolat |
|---|---|
| Väri: | Sininen |
| Sukupuoli: | Juniori |
| Juniorit ikä: | 9-10 år |
| Pään koko: | 100" |
| Tarkka paino: | 230 g |
| Painoluokka: | 221-250 g |
| Tasapaino: | Matala (kärkikevyt) |
| Pituus: | 25" |
| Jännemalli: | 16 x 17 |
| Pelityyli: | Allround |
| Taso: | Juniori |
| Jänteet: | Toimitetaan valmiiksi jännitettynä |
| Suojus: | 20 / 20 / 19 mm |
| Profiili: | Grip 0 – Junioripelaaja / pieni naisen käsi |
Onko lapsesi valmis viemään pelinsä seuraavalle tasolle? Siinä tapauksessa Babolat Drive Junior 25 on täydellinen tennismaila!
Tämä junioritennismaila sopii täydellisesti 9–10-vuotiaille lapsille (130–140 cm pitkille). Se painaa 230 g, sen pituus on 25", tasapainopiste 315 mm ja avoin 16x17 jännityskuvio. Tämä yhdistelmä tarjoaa erinomaisen tasapainon voiman, hallinnan ja mukavuuden välillä. Lisäksi rungossa on yhdistelmä grafiittia ja alumiinia, mikä takaa sekä kestävyyden että miellyttävän tuntuman.
HUOM: Toimitetaan tehdasjänteillä, mutta suosittelemme ammattimaista jännitystä.
Asiantuntijaneuvo: Suosittelemme Addixion-jännitystä 22 kg voimakkuudella.
Toimitetaan ilman suojapussia.
| Tuotemerkki: | Babolat |
|---|---|
| Väri: | Sininen |
| Sukupuoli: | Juniori |
| Juniorit ikä: | 9-10 år |
| Pään koko: | 100" |
| Tarkka paino: | 230 g |
| Painoluokka: | 221-250 g |
| Tasapaino: | Matala (kärkikevyt) |
| Pituus: | 25" |
| Jännemalli: | 16 x 17 |
| Pelityyli: | Allround |
| Taso: | Juniori |
| Jänteet: | Toimitetaan valmiiksi jännitettynä |
| Suojus: | 20 / 20 / 19 mm |
| Profiili: | Grip 0 – Junioripelaaja / pieni naisen käsi |
Voit myös lähettää sähköpostia osoitteeseen: asiakaspalvelu@tennisxpert.fi
Vastaamme sähköpostiisi 24 tunnin kuluessa arkisin.